O mnie


Nazywam się Agnieszka Kowalkowska.

Jestem naukowcem i nauczycielem akademickim – dr hab. nauk biologicznych, prof. Uniwersytetu Gdańskiego, coachem z kompetencjami ICF (International Coach Federation), tutorem i trenerem biznesu.


Pracuję na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo planuję badania, analizuję wyniki, kieruję projektami badawczymi i publikuję w czasopismach naukowych. Prowadzę zajęcia dydaktyczne w różnej formie: ćwiczenia laboratoryjne (Biologia komórki), warsztaty (fotografia naukowa: aparaty cyfrowe, mikroskop stereoskopowy, mikroskop elektronowy skaningowy i transmisyjny; zarządzanie celami i czasem oraz z tutoringu – Doktoratorium i Laboratorium Inicjatyw Dydaktycznych), wykłady (Podstawy przedsiębiorczości – wykład autorski) oraz tutoriale (tutoring naukowy z doktorantami, tutoring zespołowy – projekt biznesowy). W pracy indywidualnej korzystam z metod coachingowych (tak, wiem – coaching może różnie się kojarzyć, dlatego ważne, by podawać według jakich kompetencji pracuje coach i jakie kursy ukończył). Dla mnie: prowadzenie warsztatów, tutoriali czy sesji coachingowych to środek do zrozumienia osoby i dawania wsparcia na jej drodze. Pracuję głęboko. Na początku określamy kluczowe wartości osoby, np. godność, samodzielność, uczciwość, rozwój, rodzina, wiara… Gdy wiesz już jakie wartości są dla Ciebie fundamentem, możemy dostrzec jak je realizujesz w swojej pracy, relacjach, marzeniach, zainteresowaniach i we wszystkim, co robisz. Dopiero wtedy zastanowimy się nad Twoimi celami/wyzwaniami w krótkiej i dłuższej perspektywie, a potem organizacją w czasie…

Najważniejsze kursy: 

  • trener biznesu – Szkoła Trenerów Biznesu (2017); 
  • coach z kompetencjami ICF, Studium Coachingu Biznesowego, Agencja Rozwoju Pomorza, Olivia Business Centre, Gdańsk (2015/16);
  • tutor, kurs tutorski I II stopnia, Collegium Wratislaviense, Gdańsk (2015/16); 
  • 5 szkoleń, projekt SKILLS, Fundacja Nauki Polskiej: m. in. Entrepreneurship, Social media, Team Management (2015); 
  • warsztaty nt. komunikacji metodą NonViolent Communication NVC Marshalla Rosenberga, Gdańsk (2014/15); 
  • cykl szkoleniowo-warsztatowy „Naukowiec w biznesie”, Investin, Gdańsk (2013); 
  • kurs Komunikacja biznesowa w języku angielskim, Akademia Morska w Gdyni (2012); 
  • kurs biznesowy Bio Business Laboratorium, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia (2011/12).

Sesje coachingowe: Opinie:

Bardzo dobry coach
Pani Agnieszka rzeczowo podeszła do moich potrzeb. Wnikliwie słuchała i dynamicznie reagowała w trakcie sesji na to co mówiłam. Niczego nie narzucała, nie próbowała forsować swoich przekonań. Atmosfera była przyjazna i sprzyjająca otwartej rozmowie. Wyznaczała mi cele – zadania domowe na kolejne spotkania co było mobilizujące do pracy nad sobą i wnikliwych przemyśleń. W trakcie naszych spotkań organizowała aktywizujące ćwiczenia i zadania. Jest elastyczna jeśli chodzi o czas i zaangażowana w proces coachingu. Zdecydowanie polecam.
27 kwietnia 2016  Ewa – Nauczyciel

Bardzo dobry coach

Agnieszka poprowadziła sesję tak, że zostawiła mnie z efektem WOW. Nie wiem do końca co się wydarzyło, ale 2-3 pytania rezonują we mnie do dziś. Sesja była poprowadzona bardzo głęboko.
12 luty 2017  Iwona – obecnie na etacie, zakładam własny biznes

Warsztaty coachingowe:

referencje1